fbpx

List otwarty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce do Kościoła, Pasterzy oraz wspólnot w Kościele w odpowiedzi na synod zainicjowany przez Papieża Franciszka

KP-2021-6919

       Wdzięczni Bogu za dar powołania wspólnot Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, pragniemy z odwagą włączyć się oraz odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka, który zaprasza nas do podążania razem i odkrywania misyjnej natury Kościoła. Przestrzeń Kościoła - wspólnoty wspólnot w której posługuje Katolicka Odnowa w Duchu Świętym, pozwala nam doświadczać na nowo miłości Ojca, obudowywać jedność i tworzyć komunię między nami, a braćmi i siostrami w wierze. Dlatego odwołując się do tej rzeczywistości, zapewniamy o naszej jedności z namiestnikiem Chrystusa - Papieżem Franciszkiem, naszymi pasterzami w Kościołach lokalnych i w parafiach. Jednocześnie prosimy o otwartość na głos Ducha Świętego mówiącego dziś przez wspólnoty do Kościoła. Prosimy kapłanów o zaufanie, opiekę duszpasterską i troskę o właściwą formację w naszych wspólnotach. Droga na którą zaprasza nas Papież uświadamia nam wszystkim jak bardzo potrzebujemy siebie nawzajem: ,,(...) nie jesteście już przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus" (Ef 2,19-20). Koordynacje diecezjalne gromadzące wspólnoty Odnowy, są gwarantem jedności z Biskupem miejsca, a zarazem laboratorium miłości, w którym za porywem Ducha Świętego zarówno świeccy jak i duchowni mogą wzrastać w wierze, formować się i wychodzić do ubogich tego świata, aby dzielić się prawdą o tym, że Jezus Chrystus zmartwychwstał i żyje.

       Podejmujemy odpowiedzialność za Kościół, którego przyszłość nie jest nam obojętna. Minione lata pokazały jak wiele błędów i nadużyć stało się udziałem wspólnot charyzmatycznych. Prosimy o przebaczenie za zgorszenia wynikające z nieumiejętnego korzystania z darów i charyzmatów. Szczególnie za podziały, które do dziś pozostają w pamięci wielu i często są niezabliźnioną raną Kościoła. Naszą obecność w Kościele oraz posługę zawierzamy Jasnogórskiej Matce Kościoła, prosząc Ją o nowe wylanie Ducha Świętego dla Kościoła ufając, że wezwanie Papieża Franciszka otworzy Kościół na dar Odnowy, której misją jest dzielenie się łaską chrztu w Duchu Świętym.

Uroczystość Chrystusa Króla
Częstochowa 21.11.2021r.

Podpisali:

Bp Andrzej Przybylski - delegat ds. ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce,
Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów
ks. Artur Potrapeluk i Jerzy Malisiewicz,
Koordynatorzy diecezjalni, duchowni i świeccy zgromadzeni podczas rekolekcji Krajowego Zespołu Koordynatorów
Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce:
,,Katolicka Odnowa w Duchu Świętym w Polsce w czasie Synodu: Komunia, uczestnictwo, misja" reprezentujący:
archidiecezję częstochowską, archidiecezję lubelską, archidiecezję warszawską,
archidiecezję gdańską, archidiecezję przemyską, archidiecezję katowicką,
archidiecezje gnieźnieńską, archidiecezję krakowską, archidiecezję warmińską,
diecezję toruńską, diecezję bydgoską, diecezję opolską
diecezję płocką, diecezję bielsko-żywiecką, diecezję legnicką, diecezję tarnowską

Internetowa Szkoła Proroka. Jak korzystać?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
niedziela, 23 styczeń 2022
Jeśli chcesz się zarejestrować, prosimy wypełnić następujące pola: nazwa użytkownika i imię i nazwisko.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://odnowa.org/

e-Prenumerata

40PLN/1 rok

Prenumerata dotyczy dostępu do internetowego kwartalnika Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym na rok 2021.

CZYTAJ ARTYKUŁY

"Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym" powstały w 1994 r., jako pismo formacyjne dla grup modlitewnych. Były czytane przez ludzi, którzy chcieli świadomie i odpowiedzialnie przeżywać swoją wiarę i prowadzić innych do Jezusa.

Twoje konto w Bibliotece Formacji

Nie masz aktywnych subskrypcji

Ostatnie wsparcia

Anna Smyk
50.00zł 8 months temu
Anonim
100.00zł 8 months temu