fbpx

„Nabierzcie Ducha, podnieście głowy” PRZEJDŹ DO FORMULARZA ZAPISÓW albo oglądaj on-line

Ideą spotkania jest doświadczenie żywego Pan Jezusa, poprzez nauczanie, uwielbienie, modlitwę i dzielenie się doświadczeniem różnych posług.
Jest to zaproszenie i zachęta do odważenia się na wyjście z posługą poza wspólnoty, do tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Do sąsiadów, do chorych, do wykluczonych społecznie, uzależnionych, bezradnych życiowo. Dotkniemy kwestii naszej obecności we współczesnym świecie i realizacji zadań społecznych i zawodowych. Wszystko po to, żeby żyć pełnią życia chrześcijańskiego, z entuzjazmem i radością. Prowadzący poszczególne spotkania liturgiczne chcą zapalić do aktywności, zainspirować do działania z pasją aby każdy mógł podjąć podobne działania w swojej sytuacji społecznej, zawodowej, duszpasterskiej.

Gościem spotkania jest brat Elia Cataldo, założyciel wspólnoty Apostoli di Dio. Elia Cataldo (pol. Eliasz Kataldo) urodził się  20 lutego 1962 r. w  Francavilla Fontana .
Jest włoskim bratem zakonnym, mistykiem  oraz wizjonerem, założycielem zgromadzenia Apostołów Bożych. Jest znany z daru uzdrawiania i bilokacji. Obdarzony został stygmatami. Cierpi kiedy przeżywa mękę razem z Panem Jezusem.

W 1969 r. otrzymał pierwsze widzenia- ujrzał aniołów. Rok później miał widzenie Świętej Dziewicy, a następnie kolejne objawienia, powtarzające się w każdy piątek. W 1990 r. wstąpił do zgromadzenia ojców kapucynów w  Lovere , gdzie przebywał do jesieni 1994 r. Właśnie tam otrzymał stygmaty w boku i koronę cierniową.
Po latach rozeznawania, w 2001 r. rozpoczął misję ewangelizacyjną. W 2003 r. z grupą osób zakupił zrujnowany klasztor franciszkański w  Calvi dell’Umbria. Brat Elia pozostaje pod zwierzchnictwem biskupa diecezji Terni, na którego ręce złożył prywatne śluby oraz pod duchową opieką ks. Marco Belladelli wyznaczonego do tej posługi przez biskupa diecezji Terni. Do umbryjskiego klasztoru, co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Za wstawiennictwem Elii dochodzi do uzdrowień fizycznych i duchowych.

Podczas Forum jest również czas na spotkania liturgiczne,
A – spotkanie liturgiczne dla mężczyzn i ojców,
B - spotkanie liturgiczne dla ludzi biznesu,
C - spotkanie liturgiczne odnowa parafii,
D - spotkanie liturgiczne „młodzi pod prąd”,
E - spotkanie liturgiczne chorzy, wykluczeni, „Dom miłosierdzia

Prosimy o punktualne przybycie na Spotkanie. Proszę pamiętać o maseczkach ochronnych lub innych środkach ochrony osobistej.

Informujemy zmotoryzowanych, że wjazd na parking będzie się odbywał bramą nr 3, na podstawie karty wstępu, bez dodatkowych opłat.

Uczestnicy będą się zgłaszali do Centrum Targowego wyłącznie wejściem nr 4. Przy wejściu, uczestnik jest zobowiązany posiadać kartę wstępu, którą zachowuje na cały czas Spotkania oraz oświadczenie dotyczące bezpieczeństwa COVID-19, które po podpisaniu pozostawia przed wejściem na teren Centrum Targowego.

Karta wstępu zawiera bilet upoważniający do skorzystania w charakterze uczestnika z SACROEXPO 2020, które odbędą się w dniach 28-30 września 2020 r.

Organizator zastrzega sobie prawo nie przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyn.

Dla uczestników zagwarantowany jest obiad, do wyboru mięsny lub wegetariański, kawa, herbata

Przypominamy, że warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest akceptacja regulaminu oraz
wybór spotkania liturgicznego (zaznaczyć w arkuszu zgłoszeniowym).
Prosimy zgłaszać się od godziny 8.00

Przy wejściu do Centrum Kongresowego wydawane będą etui, w którym każdy
uczestnik umieści wydrukowaną wcześnie kartę wstępu
UWAGA!
Karty wstępu są bardzo ważnie. Do końca spotkania każdy uczestnik musi je
posiadać. Karta zawiera kupon na obiad.
Podczas spotkania nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.

PROGRAM DNIA
08.00- 09.00 rejestracja
09.00- 09.20 zawiązanie wspólnoty
9.20- 10.00 modlitwa uwielbienia
10.00- 11.30 Brat Elia nauczanie
11.30- 11.45 przerwa
11.45- 13.15 Brat Elia
13.15- 14.45 obiad
15.00- 16.00 koronka do miłosierdzia + adoracja Najświętszego Sakramentu
prowadzona przez brata ELIA
16.00- 17.30 spotkania w grupach tematycznych w salach spotkań
17.30- 18.00 podsumowanie paneli- w głównej Sali
18.15- 19.45 Eucharystia z dziękczynieniem

KONTAKT
Wszelkie pytania dotyczące Forum 2020, prosimy kierować poprzez adres mailowy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | oficjalna strona www.kielce.odnowa.org

Newsy diecezjalne...
Odnowa w Duchu Świętym diec. częstochowskiej zaprasza na koncert uwielbienia, który odbędzie się 16 maja, o godz. 19:00. Wydarzenie będzie...
Konferencja "Córka Króla" to czas przeznaczony właśnie dla Ciebie droga kobieto, aby usiąść u stóp Boga jak Maryja i wsłuchać się w bicie Jego...
IV Katolickie Forum Charyzmatyczne w Śremie „Maryja, pełna łaski” Kiedy? 17 października 2020 r Gdzie? Parafia bł. M. Kozala w Śremie, ul....
„Nabierzcie Ducha, podnieście głowy” PRZEJDŹ DO FORMULARZA ZAPISÓW albo oglądaj on-line Ideą spotkania jest doświadczenie żywego Pan Jezusa, poprzez...
Karolina to nasza Siostra ze wspólnoty - pisze ks. Rafał Koptas, koordynator diec. białostockiej. Dziś jest w potrzebie i nie chcemy przejść...