fbpx

Sekretariat Krajowego Zespołu Koordynatorów
Maciej Morawski
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. +48 729 973 897

Biuro Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce
ul. Gospodarcza 7, 20-213 Lublin
czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 16:00

            Moim zadaniem jest sięgnięcie do początków strumienia łaski, by zobaczyć, jakie inspiracje mogą dla nas płynąć z tych początków, a początki, o których tu będziemy mówili, to początek XX wieku.

  • Pierwsze doświadczenia charyzmatyczne w kościołach protestanckich

            Na przełomie w. XIX i XX papieżem był Leon XIII. Pewnego dnia, jeszcze u schyłku XIX wieku, jedna z sióstr zakonnych, Helen Guara, ma wizję Pana Jezusa, który mówi z wyrzutem: „tyle jest nowenn w Kościele, na różny sposób nowennami się modlicie, a ta jedna, którą Ja zainicjowałem, Ja ustanowiłem, nie istnieje”. Chodzi o nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Siostra Helen Guara miała zadanie, by o tym powiedzieć papieżowi, czyli Leonowi XIII, ale świątobliwa zakonnica powiedziała sobie, że jeszcze na głowę nie upadła, żeby skromna, mała zakonnica mówiła papieżowi, co on ma robić. Pan Jezus musiał ją mocniej przycisnąć, żeby wreszcie napisała list. Pod wpływem jej listów oraz w oparciu o własne duchowe doświadczenia papież Leon XIII w noc sylwestrową, która kończyła wiek XIX, oddał cały wiek XX Duchowi Świętemu. O północy rozpoczął się hymn zainicjowany przez Leona XIII „Veni Creator, Spiritus” i Duch Święty przyszedł. Trafił na szkołę biblijną w Topeca, której przewodził Charles Parham. Tej nocy, w tej wspólnocie przeżyli zesłanie Ducha Świętego, nową Pięćdziesiątnicę Paschalną. Jedna z uczestniczek prosi Charlesa: „połóż na mnie rękę i zacznij się modlić. Kiedy kiedy to uczynił, ona zaczęła mówić w językach. W ciągu kilku lat w USA powstają nowe grupy z doświadczeniem działania Ducha Świętego i z otwarciem na te charyzmaty, które ujawniły się u Apostołów, kiedy trwali na modlitwie w Wieczerniku, oczekując na Ducha Świętego.

e-Prenumerata

40PLN/1 rok

Prenumerata dotyczy dostępu do internetowego kwartalnika Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym na rok 2021.

CZYTAJ ARTYKUŁY

"Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym" powstały w 1994 r., jako pismo formacyjne dla grup modlitewnych. Były czytane przez ludzi, którzy chcieli świadomie i odpowiedzialnie przeżywać swoją wiarę i prowadzić innych do Jezusa.

Twoje konto w Bibliotece Formacji

Nie masz aktywnych subskrypcji

Ostatnie wsparcia

Anna Smyk
50.00zł 8 months temu
Anonim
100.00zł 8 months temu